Printeriai

Dėmės ant nuotraukų

Kartais pabandysite išspausdinti gražią nuotrauką savo lentynoms ir ji atrodys ne taip. Viena iš tipiškų problemų yra rašalo dėmės jūsų puslapyje, dažniausiai juodos spalvos.

Kas sukelia dėmėtus spaudinius

Yra trys pagrindinės dėmių dėmių priežastys, todėl vadovaukitės toliau pateiktais trikčių šalinimo patarimais ir turėtumėte sužinoti, kas sukelia jūsų problemą ir kaip ją pašalinti.

Neteisingi popieriaus nustatymai

Jūsų spausdintuvas keičia rašalo kiekį, kurį jis įdeda į puslapį, pagal jūsų nustatytą popieriaus tipą. Taigi, nuotraukų atspaudai ant blizgaus popieriaus gaus daug daugiau rašalo nei paprastas popierius.

Jei puslapyje yra daugiau rašalo, nei popierius yra skirtas apdoroti, pastebėsite dėmių atsiradimo efektą. Akivaizdu, kad tai gali veikti atvirkščiai, nes spausdintuvas naudoja mažiau rašalo, nei gali apdoroti popierius, todėl gali atrodyti ir šiek tiek išblukę spaudiniai.

Yra dvi pagrindinės popieriaus nuostatų tikrinimo sritys; numatytuosius kompiuterio spausdintuvo nustatymus ir programinę įrangą, iš kurios spausdinate (kuri gali panaikinti numatytuosius nustatymus).

Patikrinkite numatytuosius kompiuterio nustatymus

Raskite spausdintuvų ir įrenginių sąrašą. Naujesnėse „Windows“ sistemose tai taip paprasta, kaip spustelėti pradžios mygtuką ir eiti į „Įrenginiai ir spausdintuvai“.

Baigę pasirinkite naudojamą spausdintuvą, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ir pasirinkite „Spausdintuvo nuostatos“. Tai parodys skirtukų ir parinkčių ekraną.

Raskite parinktis „Popieriaus dydis“ ir „Popieriaus tipas“ ir įsitikinkite, kad jos atitinka tai, ką naudojate. Imant šio spausdintuvo „HP Deskjet 3070a“ nustatymus, popieriaus formatus pasirinkčiau „A4“, o „Paper Glossy“ – „HP Glossy“.

Patikrinkite numatytuosius programinės įrangos nustatymus

Akivaizdu, kad tai skirsis priklausomai nuo naudojamos programinės įrangos, tačiau paprasčiausias būdas juos nuolat rasti yra paspaudus spausdinti, kuris parodys standartinį dialogo langą „Spausdinimo parinktys“. Šio langelio viršuje dešinėje pamatysite mygtuką Spausdinimo nuostatos, spustelėkite jį.

 

 

Jei patikrinote abu šiuos dalykus ir vis tiek matote dėmių, tęskite kitą punktą.

Netinkamas popierius

Ar neseniai pakeitėte naudojamo popieriaus tipą? Kaip minėta anksčiau, popierius iš tikrųjų yra skirtas tam tikram rašalo kiekiui. Tokie dalykai kaip pluošto tankis ir popieriaus danga turi įtakos tam, kiek rašalo gali ištverti popierius, visa tai yra šiek tiek išgalvota.

Dar kartą patikrinkite naudojamo popieriaus prekės ženklą ir ar jūsų spausdintuvas priima tokio tipo popierių. „Google“ sužinokite, ar kas nors kitas turėjo panašios patirties su tuo popieriumi, ypač tuo pačiu spausdintuvu, kurį naudojate.

Dažniausia popieriaus priežastis yra žiūrint į pigesnį, lengvą popierių. Net 70 g/m2 popierius lengvai prisotinamas rašalu, todėl būkite atsargūs dėl visų pigių paketų.

Galų gale, išbandykite pasirinktą fotopopierių, kad pamatytumėte geriausius rezultatus, ir būsite nustebinti tuo, kokie geri rezultatai yra, kai galite pasirinkti tam tikrą popierių.

Netinkamas spausdintuvo rašalas

Rašalas gali būti dažų ir pigmento pavidalo, o juose bus įvairių formų, tankio ir dalelių dydžių.

Visa tai vaidina svarbų vaidmenį galutinėje jūsų spaudinių išvaizdoje, ir jei jūsų naudojamas popierius nėra skirtas dirbti su tuo rašalu, galutiniai rezultatai bus neryškūs.

Pavyzdžiui, suderinamas rašalas, kurį naudojame „Kodak ESP C110“, nespausdina gerai ant „Kodak“ firminio popieriaus, nes rašalo sudėtis šiek tiek skiriasi nuo originalių „Kodak 30“ kasečių. Tačiau, jei pereiname prie kito aukščiausios kokybės fotopopieriaus naudojimo, gauname fantastiškų rezultatų; tai tiesiog „Kodak“ popierius, su kuriuo jis neveikia.

Turėdami tai omenyje, pabandykite spausdinti ant kitokio popieriaus arba pasiteiraukite rašalo tiekėjų, kokio tipo rašalą naudoja originalios arba savo prekės ženklo kasetės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *